Нафта

Нафта продовжує падіння, Brent опустилася до $58,8
Нафта продовжує падіння, Brent опустилася до $58,8

Нафтовий ринок на азіатських торгах у вівторок продовжує падіння, не знайшовши приводу для стабілізації. Ціна WTI опустилася до найнижчого рівня більш ніж за рік, Brent на мінімумі з листопада.

Ціна лютневих ф’ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures зменшилася на $0,78 (1,31%) – до $58,83 за барель.

Вартість ф’ючерсу на WTI на січень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на $0,69 (1,38%), до $49,19 за барель.

За підсумками попередньої сесії контракти на Brent впали в ціні на $0,67 (1,1%) – до $59,61 за барель, а WTI подешевшала на $1,32 (2,6%), до $49,88 за барель.

Нафта перейшла до зниження в понеділок через слабкі випереджальні дані про комерційні запаси в США, зазначив технічний аналітик Forex.com Фавад Разакзада. За оцінками провайдера даних про сировинний сектор Genscape, запаси на терміналі в Кушингу, де фізично зберігається нафта, що торгується на NYMEX, зросли минулого тижня на 630 тис. барелів, більше за очікування. Genscape дає першу оцінку тижневої динаміки запасів за два дні до міністерства енергетики США.

Крім того, в понеділок Служба енергетичної інформації (Energy Information Administration, EIA) Міненерго США опублікувала щомісячний огляд продуктивності бурових робіт. Відомство, зокрема, очікує зростання видобутку нафти на сланцевих родовищах країни на 134 тис. барелів на добу (б/д), до 8,166 млн б/д.

Аналітики відзначають, що такий прогноз означає посилення темпів зростання в порівнянні з останніми місяцями.